Menu

Oprava a repasování svítidel

Opravujeme a repasujeme svítidla všeho druhu, lustry, stojací lampy, stolní lampy, nástěnné lampy, historická i novodobá svítidla.

Stará historická svítidla

Pokud vlastníte starý lustr nebo lampu po předcích a chcete je používat, je dobré nechat si svítidlo odborně zkontrolovat, zda odpovídá dnešním normám a je bezpečné.
Tyto kontroly provádíme, stejně tak provádíme výměnu elektroinstalace, kabeláže, vypínačů, zástrček i objímek.

Novodobá svítidla

Provádíme opravy i na novodobých, současných svítidlech.
Opravy LED svítidel mohou zahrnovat výměnu částí, jako jsou diody (LED čipy), řadiče či optické prvky. Repasování se týká celkové revitalizace svítidla, kdy se provádí čištění, oprava a modernizace všech jeho komponent. Repasování může být výhodné, protože může prodloužit životnost svítidla a obnovit jeho výkon.

Postup při objednání této služby:

  1. - Nafoťte svítidlo, které chcete opravit.
  2. - Kontaktujte nás telefonicky či e-mailem, popište Váš požadavek nebo poruchu a přiložte obrázek.
  3. - Naši technici Vám zašlou předběžnou cenu opravy.
  4. - Svítidlo je potřeba dopravit do naší dílny (osobně, kurýrem nebo poštou), na adresu: 2005 s.r.o., Kuňovice 43, 25765 Čechtice.
  5. - Po obdržení svítidla zhodnotíme pravý stav a pošleme Vám přesnou cenu opravy k odsouhlasení.
  6. - Svítidlo opravíme a zašleme zpět, na dobírku dle smluvené částky nebo platbou při převzení osobně.

UKÁZKA NAŠICH PRACÍ :

Opravy a repasování LED svítidel

LED svítidla přinesla revoluci do světa osvětlení. Jsou energeticky úsporná, dlouhotrvající a nabízejí nekonečné možnosti designu. Ale co se stane, když vaše oblíbené LED svítlo přestane fungovat správně? Toje chvíle kdy je čas na opravy a repasování LED svítidel.

LED svítidla jsou známá svou dlouhou životností, ale občas se může stát, že LED čip přestane fungovat. V takovém případě můžete provést výměnu LED čipu, na jednu takovou se přímo zde můžete podívat.

Výměna led čipu Ledpanel Výměna LED čipu
Výměna led čipu    

Repasování mramorových lampiček

Mramorové lampičky jsou vynikající volbou pro každý interiér díky své eleganci a jedinečnému designu. Nicméně, jako každý jiný předmět, i tyto lampičky se mohou po nějaké době opotřebovat a ztrácet svou krásu. Proto je dobré vědět, že existuje možnost repasování a jejich obnova do původního stavu. U těchto lampiček jsme začali kompletním rozebráním na jednotlivé části. Pomocí jemného čistícího prostředku jsme vyčistili mramor od všech nečistot a skvrn. Lampičkám jsme nahradili kompletní elektroinstalaci včetně vypínačů.
Mramormramor

 

Výškově nastavitelná lampička ze 70. let

Tato kompletní oprava byla zahájena rozebráním celé lampičky. Původní barvu jsme odstranili pomocí speciálního rozpouštědla a následně jsme použili práškovou barvu, která je velmi odolná. Chromované díly jsme očistili a vyleštili, aby získaly svůj původní lesk. Elektroinstalaci včetně objímky a vypínače jsme nahradili novou a lampičku jsme opět sestavili.

Lampička Lampička

Oprava a repasovíní lampičky s husím krkem

Tato lampička se k nám dostala v zašlém a poničeném stavu. Kompletně jsme ji vyčistili a rozebrali. Hlavní části jsme očistili speciálním čistidlem a odstranili původní barvu. Následně jsme ji nalakovali práškovou barvou, která zajistí vysokou odolnost. Chromové díly jsme očistili a vyleštili, aby získaly zpět svůj původní lesk. Starou elektroinstalaci jsme nahradili novou, včetně objímky a vypínače. Nakonec jsme lampičku opět složili a přivedli jsme ji zpět k životu.

Lampička s husím krkemLampička s husím krkem

Lampička ze 70. let - kompletní oprava

U teto lampičky jsme pomocí speciálního rozpouštědla odstranili původní barvu a nanesli speciální práškovou barvu, která je velmi odolná. Vyleštili jsme chromované díly a nahradili starou elektroinstalaci včetně objímky a vypínače. Po dokončení těchto kroků jsme lampičku poskládali a přivedli jsme jí zpět k životu. Díky našemu profesionálnímu přístupu a kvalitním materiálům se tato lampička stane krásnou a funkční součástí interiéru.

Repas lampičky 70. létaRepas lampičky 70. léta

Stolní pracovní lampa s kloubem

Oprava začala kompletním rozebráním na jednotlivé díly, které jsme očistili od prachu a nečistot. Hlavní části jsme zbavili původní barvy a nanesli na ně novou práškovou barvu, která je odolnější. Dále jsme rozleštili a opravili původní chromované díly. Nahradili jsme stávající elektroinstalaci a celou lampu opět sestavili. Po úspěšném testování jsme lampu vrátili majiteli.

LampaLampa

 

Repas stolní lampičky

U této lampičky jsme zachovali původní barevnou kombinaci. Původní barvu jsme odstranili pomocí speciálního rozpouštědla a následně jsme použili práškovou barvu v originálním odstínu. Chromované díly jsme očistili a vyleštili. Starou elektroinstalaci jsme nahradili novou včetně objímky a vypínače. Výsledek můžete posoudit sami.

Repas stolní lampičkyRepas stolní lampičky

Mosazný lustr s řetězem

Repasování lustru s požadavkem zachováním patiny. Patina je tenká vrstva kovu, která se vytváří na povrchu materiálu vlivem dlouholetého používání a lustru dodává unikátní a autentický vzhled. U tohoto svítidla proběhlo kompletní vyčištění společně s výměnou elektroinstalace včetně objímek. Lustr díky zachování patiny získal nový šarm a osobitost.

Lust patinaLustr patina

Lustr patinaLustr patinaLustr patinaLustr patina

Kompletní oprava a obnova lampičky

U této lampičky jsme zachovali původní barevnou kombinaci. Původní barva byla odstraněna pomocí speciálního rozpouštědla na barvu a následně nahrazena novým komaxitovým lakem. Před samotným lakováním bylo nutné opravit základnu lampičky kvůli jejímu poškození. Chromové díly jsme rozleštily, nahradili jsme původní elektroinstalaci a lampičku jsme zpět poskládali.

Obnova lampičkyObnova lampičky

Kompletní oprava lampiček ze 70. let 

Celková oprava lampiček ze 70. let. Tyto lampičky jsme kompletně rozebrali, z hlavních částí jsme odstranili původní barvu a lampičky jsme nalakovali. Dále proběhla celková výměna elektroinstalace včetně objímek a vypínačů u obou lampiček. Po sestavení jsme testovali funkčnost obou lampiček a následně jsme je vrátili majiteli v novém, oslnivém stavu.

Oprava lampičkyOprava lampičky

Oprava lampičkyOprava lampičky

Oprava lustru se skleněným stínítkem

Tato oprava začala kompletním rozebráním lustru. Kovové části, které jsme lakovali do chromového Komaxitu, byly nejdříve očištěné a ošetřené proti korozi. U tohoto lustu jsme prováděli kompletní výměnu elektroinstalace včetně objímky. Na konec jsme vyleštili stínidlo speciálním přípravkem a smontovaný lustr jsme odeslali zpět majiteli.

Lustr opravaLustr po opravě

Renovace jednoduchého lustru

Tento lusutr k nám byl přivezen ve velice zašlém stavu. Hlavní části lustru jsou lakovány do chromového Komaxitu. U tohoto lustu jsme vyměnili kompletní elektroinstalaci včetně objímky a doplnili jsme chybějící šroubky pro uchycení stínidla.

Jednoduchý lustrJednoduchý lustr

Výměna přívodních kabelů

Tyto retro lampičky k nám byly zaslány na výměnu přívodních kabelů. Původní kabely byly nevzhledné, špinavé a věkem opotřebované. Jako nárada byl použit kabel s textilním opletem od Bohemi-Design. Při výměně kabelů byly vyměněny i zastaralé vypínače a zástrčky za nové.

Lapimčkalampička

LampaLapma

Stolní lampičkaStolní lampička

Lampička zelená               Lampička zelená

Repasování lustru se třemi objímkami

Prvním krokem repasování bylo kompletní rozebrání lustru. Všechny díly jsme očistili a připravili na lakování. Tento lustr jsme lakovali do chromového Komaxitu. Nutná byla výměna celkové elektroinstalace i samotných objímek. Bakelitové objímky byly vyměněny za porcelánové se závitem pro žárovku E27. Lustr byl opět smontován, vyzkoušen a zaslán zpět majiteli. 

 

 RepasRepas

objObjBaldBald

Oprava stojící lampy

Tato oprava zahrnovala celkové leštění chromovaných dílů, výměnu elektroinstalace včetně objímek, vypínače a zástrček. Dále u této lampy proběhlo čištění stínítek a lakování základních dílů lampy do speciální kladívkové černé barvy.  

Stojací lampStojací lampa

Repasování nástěnné mosazné lampičky

Tato krásná nástěnná lampička se k nám dostala ve velice zašlém stavu. Dle požadavků jsme lapmičku kompletně vyleštili. U této lampičky jsme provedli kompletní výměnu elektroinstalace s objímkou a dodali jsme chybějící skleněné stínidlo. 

Mosazná lampičkaMosazná lampička

Oprava svítidla z infralampy

Repasování, při kterém se stará infralampa proměnila v opět funkční a esteticky příjemný zdroj světla. 

Proces repasování jsme začali zbavením se prachu a špíny. Poté se lampa kompletně rozebrala, aby se mohly provést opravy vnitřních i vnějších komponentů. U tohoto svítidla jsme vyměnili kopletní elektroinstalaci i s objímkou. Nalakovali jsme kovové díly do původní černé barvy. Rozleštili jsme původní chrom a opravili jsme původní dřevěné díly.  

 

infrainfra

Repasování dřevěné lampičky

U této originální dřevěné lampičky jsme prováděli celkové čištění a kompletní výměnu elektroinstalace.

DřevoDřevo

Stolní lampička s bakelitovým podstavcem a stínidlem

Tato lampička byla časem byla zašlá a vnitřní části byly velmi špinavé, stínidlo bylo polepeno nálepkami, elektroinstalace a objímka již nevyhovovaly. Celou lampičku včetně kovových částí jsme vyčistili a vyleštili. Vyměnili jsme objímku a přívodní kabel vyrobili podle přání klienta:

lampicka s bakelitovym stinidlem repasovaná lampička s bakelitovým stínidlem

další fotografie najdete ZDE

Křišťálový lustr s ověsy

Lustr nám byl dodán ve velmi špatném stavu, všechny křišťálové části byly značně zašlé, elektroinstalace a objímky byly v dezolátním stav. Lustr byl pravděpodobně vytopen od souseda z horního patra. Lustr jsme rozebrali na jednotlivé části, vše pečlivě vyčistili a vyleštili. Vyměnili jsme objímky a kompletně elektroinstalaci.

Lustr se skleněnými ověsyLustr se skleněnými ověsy

Další fotografie k tomuto lustru najdete ZDE

Mosazný lustr s řetězem

Lustr byl dodán ve špatném stavu, velmi silně zaoxidovaný. Mosaz byla již zcela zčernalá. Lustr jsme vyčistili a vyleštili, klient si přál zanechat na lustru patinu, takže jsme ho nevyleštili úplně "dozlata". Také došlo ke kompletní výměně elektroinstalace a objímek na žárovky.

Mosazný lustrMosazný lustr

Další fotografie tohoto lustru najdete ZDE

Mosazný lustr s tyčkou

Stejný lustr jako předchozí, ale v mnohem lepším stavu. Lustr byl opět vyčištěn a vyleštěn. Patinu jsme ponechali. Výměna elektroinstalace a objímek byla nutná. U starších lustrů se často setkáváme s tím, že elektroinstalace není v tak špatném stavu, ale již neodpovídá dnešním normám a předpisům. Vše tedy měníme tak, aby bylo v souladu s normami.

Mosazný lustrMosazný lustr

Další fotografie najdete ZDE

Stříbrný (poniklovaný) lustr

Lustr byl velmi zašlý a elektroinstalace také nebyla v pořádku. Provedli jsme leštění a čištění, dále výměnu objímek a celé kabeláže.

Stříbrný lustrStříbrný lustr

Další fotografie najdete ZDE

Stolní lampička s bakelitovým stínítkem

Tato lampička nám byla předána rozložená v dílech, bakelitové stínítko bylo poškozené, vyštíplé. Některé spojovací části úplně chyběly. Stínítko jsme vyleštili, takže poškození téměř není patrné. Kovové části jsme vyleštili a chybějící komponenty doplnili. Lampičku jsme zároveň doplnili o přívodní textilní kabel v dekoru Art Deco (č. 29) nahradili jsme také starou objímku naší starostříbrnou objímkou.

Stolní lampičkaStolní lampička 

Více fotografií najdete ZDE

Výroba repliky Art Deco lampičky

lampička ArtDecolampička ArtDeco

 

Výroba prototypu zavěšení skleněného stínidla z dílny uměleckého skláře

zavěšení stínidla

Další lampy a svítidla, která jsme repasovali, navrhovali a vyráběli:

 požární světlolampapojistky

Lustr tvarovatelný kabel

 

Napište nám

Kontrolný kód

i

Potřebujete poradit s objednávkou?

Neváhejte nás kontaktovat:

Otázka

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Napište nám

Kontrolný kód

i
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Produkt byl vložen do košíku
Pokračovat v nákupu Objednat